Чому типографіям так не подобається працювати з REFLEX BLUE?

Причому «не подобається» - це м’яко кажучи. При отриманні заказу на виготовлення упаковки із включенням темно-синіх кольорів, співробітники типографії починають прискорено змінювати всі плани виробництва. А при вигляді плашки із темно-синього кольору, взагалі втрачають весь настрій на гарний робочий день. Зараз докладно поясню чому…


В поліграфії існує 14 базових фарб: Pantone: Pantone Yellow, Pantone Yellow 012, Pantone Orange 021, Pantone Warm Red, Pantone Red 032, Pantone Rubine Red, Pantone Rhodamine Red, Pantone Purple, Pantone Violet, Pantone Blue 072, Pantone Reflex Blue, Pantone Process Blue, Pantone Green, Pantone Black. Саме вони історично використовуються для створення усіх інших кольорів Pantone. Одним із наведених вище кольорів є той самий Pantone Reflex Blue, про який і буде йти мова у статті. Якщо казати звичайною мовою, то цей колір схожий на синьо-фіолетовий. Дуже насичений багатий колір і скоріш за все саме це і привертає увагу дизайнерів при створенні макету упаковки. Але своїм яскравим насиченим кольором, даний Pantone зобов’язаний сімейству лужних синіх пігментів, які включають у себе кобальтовмісні мінерали, а дані мінерали і мають дуже сильний відтінок і надають відповідні властивості Pantone Reflex Blue. Але саме ці мінерали, як, власне, і більшість інших лужних матеріалів, дуже пористі (можна порівняти із губкою) і є ворогами поліграфістів.


Під час друку з використанням друкованої листової офсетної машини друкар використовує безпосередньо офсетну фарбу. Але при друку використовуються наступні основні матеріали: металеві пластини, фарба, вода і папір. Під час нанесення фарби на папір, папір стає вологим, а фарбі потрібен час для висихання і існує ризик її розмиття (стирання). Фарбі потрібен час для висихання. При чому більш світла фарба висихає трохи швидше, ніж темні. І ось тут час сказати про наш Pantone Reflex Blue.Той самий лужний склад дуже сильно заважає процесу сушки. І сама сушка може займати достатньо багато часу, а деякі експерти навіть говорять, що при певних розмірах (особливо плашкове покриття) покриття Pantone Reflex Blue ніколи не висихає повністю. І розтирання фарби може трапитись у будь-який момент часу…. навіть на полці магазину або аптеки.

Багато із вас знайомі з таким терміном, як пантонне віяло і навіть нерідко тримали його на руках. Але мало хто звертав свою увагу на те, що кожен пантон є сумішевим і складається із кількох пантонів. І, якщо звернутися до відсоткового відношення суміші пантонів, які підписані під самою назвою кожного пантону, то в синіх кольорах можна зустріти Pantone Reflex Blue. Але, що дивно не у всіх багатих, яскравих і насичених кольорах він присутній. Візьмемо, наприклад, Pantone 2747, який найбільш глибокий та насичений, ніж Pantone Reflex Blue, але в якому сам Pantone Reflex Blue зовсім відсутній. Колір глибше, а висихає із меншими проблемами.

Порада замовнику: якщо ви на етапі створення оригінал макету бачите, що вам дуже важливо використовувати саме глибоко темно-синій колір, розгляньте можливість покриття його уфлаком чи підберіть такий пантон, де буде відсутній, або присутній, але в мінімальній кількості Pantone Reflex Blue. Таким чином ви забезпечите себе від затертої упаковки вже на етапі продажу. Адже ви пам’ятаєте, що цей колір не висохне ніколи?

 

Slavena © Всі права захищені. 2022
Прорахувати